РУССКИЙ / LATVIEŠU

Ladaka

Rīga – Deli – Manali – Ladaka – Deli - Rīga
26.jūlijs – 15 augusts

Agrs rīts. Sniegoto kalnu virsotnes paver blīvās mākoņus gubas. Augstu debesīs var ieraudzīt kalnu visā tā skaistumā. Zem debesīm, kā nogrimusi pasaule, iegūlusies zudusī karaļvalsts - Ladaka, pasaules jumts, kas tika atvērts tūrismam tikai pēdējo 20 gadu laikā. Augstumā no 2700 līdz 7671 metriem, šī zeme ir kā tilts starp debesīm un zemi!

Ladaka ir Indijas reģions, pilnībā izolēts no modernās pasaules – šeit tiekās tādas dabas ainavas kā tuksnesis un zilie ezeru ūdeņi, ledāji un smilšu kāpas... Šī autentiskā zeme ir uzticīga senču tradīcijām, kuras galvenais un spēcīgākais motīvs ir garīgums. Tradīcijām bagātais Mahajana Budisms ir joprojām Mazās Tibetas galvenā reliģija.

Mēs ielidosim Delī, kur pavadīsim vienu dienu, apmeklēsim Akshardham templi (http://www.akshardham.com/) , pastaigāsim pa kādu Deli tirdziņu un ērtos kondicionētos auto dosimies ceļā uz Ladaku, izdarot pieturu uz pāris dienām 2000 m augstajā Manali, lai aklimatizētos, pabūtu vienā no Indijas kalnu tūrisma populārākajām vietām, apmeklētu netālo Rēriha dzīvesvietu un tagad jau muzeju un Mākslas galeriju.

Kad nokļūsim Ladakā, dosimies ceļojumā ar džipiem, pārbraucot vienu no augstākajām kalnu pārejām pasaulē 5600 m augstumā, apciemos neaizmirstamo Nubra ieleju, izjāsim ar kamieli, apskatīsim kultūras šovu un dosimies 6 dienu trekā (pārgājienā)! Pārgājienā visas mūsu mantas nest palīdzēs zirgi, pašiem atliks tikai ūdens pudele un fotoaparāts.

Visu ceļojumu mūs pavadīs lieliski angļu valodā runājoši vietējie gidi ar tulkojumu uz latviešu, krievu un lietuviešu valodām. Visiem, kas vēlēsies, būs pieejamas jogas nodarbības un kopīgas meditācijas. 

Lidojam jūlijā, jo tā Ladakā ir visforšākā sezona, vienīgais laiks, kad ceļus var izbraukt :)

Cena: 2250.- Eur

Cenā iekļauts: starptautiskās un vietējās Indijas aviobiļetes, pārbraucieni, vīzas un atļaujas, viesnīcas un ēdināšana visa ceļojuma garumā. Iekļautas arī ieejas maksas tempļos, klosteros, muzejos un kultūras programma ieskaitot braucienu ar kamieļiem Nubra ielejā. Iekļautas arī jogas nodarbības Leh.

Cenā nav iekļauts: Dzeramnaudas viesnīcās, gidiem, šoferiem..Ceļojumu un medicīniskā apdrošināšana, alkoholiskie un citi dzērieni. Nav iekļauta arī veļas mazgāšana.

Apmaksa: 50% līdz 15.aprīlim un 50% līdz 30.jūnijam.

Reģistrācija un papildus info: Asti – This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai 27759979


Diena 1 Ielidojam Delī
Iereģistrējamies viesnīcā, mazliet atpūšamies un dodamies ekskursijā pa Delī. Apciemojam Akshardham templi (http://www.akshardham.com/), apskatam tur šovu un dodamies ievērtēt kādu no daudzajiem Delī tirdziņiem.

Diena 2 Agrā rītā ērtos kondicionētos auto izbraucam uz Manali. Braucam 12-14 stundas, apstājamies uz pusdienām un pie skaistiem skatiem!

Diena 3, 4 Aklimatizējamies 2000-300 m augstumā Manali apkārtnē. Dodamies uz Rēriha pēdējo dzīvesvietu un Mākslas galeriju Nagar ciemā, apciemojam tempļus, vietējos tirdziņus, aizejam uz jogas nodarbību...Čilojam 

Diena 5 Manali – Jispa 
Agrā rītā sēžamies mašīnās un dodamies ceļā uz Leh. Šodien ceļā pavadīsim 8-9 stundas un paliksim pa nakti Jispā, kur apciemos vietējo klosteri.

Diena 6 Jispa - Leh 
Agrā rītā dodamies ceļā un ierodamies Leh pēc 12 stundām. Paliekam Leh, viesnīcā. 

Diena 7 Atpūšamies Leh
Brīvs laiks aplūkot kosmopolītisko pilsētu. Pēc pusdienām dosimies uz Shanti Stupu un vakarā Jogas nodarbības.

Diena 8 Leh - Nubra ieleja
Pēc brokastīm viesnīcā, dodamies braucienā uz Nubra ieleju. Nubra ieleja ir pazīstama kā Ldumra (ziedu ieleja) un atrodas uz ziemeļiem no Leh. Vidējais ielejas augstums ir ap 3000 metriem virs jūras līmeņa. Šeit, smilšu kāpās mēs redzēsim Divkupru kamieļus jeb baktriānus, Deskit un Samtsanling klosterus. Lai nokļūtu Nubra ielejā mums vajadzēs šķērsot vienu no pasaules augstākajām kalnu šosejas pārejām – Khardungla pāreja ir 5600 metru augstumā! Šodien nakšņosim Summor ciemā.

Diena 9 Sumoor uz Hunder un Deskit
Apciemosim Hunder klosteri un smilšu kāpas, pēc tam līdz Deskit klosterim un atpakaļ uz Sumoor ciemu uz nakšņošanu. Šovakar dosimies izbraukumā ar kamieļiem un speciāli mums tiks noorganizēts kultūras pasākums ar tradicionālajām dejām.

Diena 10 Sumoor – Leh 
Agri no rīta paēdam brokastis un dodamies 6 stundu ilgā ceļā uz Leh.

Diena 11 Leh--Chilling--Skui 
Pēc brokastīm dodamies 2 stundu braucienā uz vietu, no kuras sāksies mūsu Markha ielejas treks. Iesim gar Markha upi, caur „Mazo Tibetu”, kas ir viena no pasaulē augstākajām apdzīvotajām plakankalnēm. Mūsu skatam pavērsies lieliski Lielo Himalaju, Ladakas un Zanskar kalnu grēdu skati! Pa ceļam pāriesim pārejas līdz pat 5200 m augstumam. Mūsu takas vedīs garām kārklu audzēm, savvaļas rožu laukiem, caur pasteļ krāsu kanjoniem, izdekorētiem ar daudzkrāsainiem, vējā plīvojošiem tibetiešu lūgšanu karodziņiem. Būs arī iespēja pa ceļam satikt klejojošās ciltis, pavērot viņus ganām jakus, apciemot mazu klosteri, kurā no rītiem un vakaros vecākā mūķene iededz sviesta lampas, atstājot neizdzēšamu iespaidu mūsu ceļojumam šajā pasakainajā ainavā. 

Diena 12 Skui –Markha
Pēc brokastīm sākam ceļu no Skui ciema uz Markha ciemu. Šī būs ļoti patīkama pastaiga līdz Markha ielejai, šķērsojot neskaitāmas upes pārejas. Markha ir mazs ciems ar pamestu cietoksni un 20 mājām. Šodien trekā pavadīsim 5-6 stundas.

Day 13 Markha—Hankar
Pēc brokastīm dosimies ceļā uz Hankar. Mūsu ceļš vedīs uz austrumiem Markha ielejas dziļumā līdz jaukai vietai kempingam – Hankarai. Šodien ceļā redzēsim iespaidīgus klosterus, daži no tiem sagrauti, daži joprojām neskarti. Šie skati ir kā pagātnes testaments faktam, ka kādreiz ieleja bija daudz vairāk apdzīvota nekā tas ir tagad. Noslēpies starp diviem ciemiem, augstu akmeņainajā sienā, ieraudzīsim vēl vienu pamestu klosteri. Šajā augstajā ielejā ļoti iespējams, redzēsim arī apvidū klaiņojošās zilās aitas, kuras bieži nāk lejā uz upi padzerties.

Diena 14 Hankar – Thachuntse
Pēc brokastīm startējam ceļā uz Thanchuntse. Mūsu ceļš vairākkārt šķērsos upi un izejot cauri Umlung ciemam, skatam pavērsies varenais Kan Yatse (6400 m), kas paliks mūsu redzeslokā līdz pat Kongmaru La (5265 m) pārejai. Pēc pusdienām Hangkar ciemā, dosimies tālāk līdz pat Thachungste zaļajiem ganību laukiem, kur arī paliksim uz atpūtu un nakšņošanu. Šodien ceļā pavadīsim 5-6 stundas.

Diena 15 Thachuntse – Nimaling (4700 mts)
Pēc brokastīm dodamies 6 stundu garā ceļā. Šodien mūsu treks aizvedīs līdz brīnišķīgajam Nimaling plato, kur vietējās ciltis ved savus mājdzīvniekus uz ganībām vasaras mēnešos. 4700 m augstais Nimaling plato ir augstākais mūsu treka punkts, no kura paveras iespaidīgs skats uz Kang Yatse, Zanskar kalnu grēdu un Markha ieleju. 

Diena 16 Nimaling - Shang Sumdo
Šodien sākam agri no rīta, jo ceļš būs garš un iespaidīgs, jo iesim pāri Kongmaru La kalnu pārejai! Ceļā pavadīsim ap 9 stundām. Ceļš būs garš, bet uz to brīdi jau būsim aklimatizējušies un pieraduši pārgājieniem. Sasniedzot Shang Sumdo, mūs sagaidīs džipi, lai aizvestu atpakaļ uz Leh viesnīcu. 

Diena 17 Leh
No rīta apciemosim vietējo Orākulu. Pēc tam atpūta, suvenīru iepirkšana, utt. Vakarā pēc vēlēšanās jogas nodarbības.

Diena 18 Leh -Delī 
Agrā rītā izlidojam uz Delī. Atpūšamies, ja ir laiks, apciemojam pilsētu, tirdziņus, apēdam kaut ko garšīgu un vakarā atpakaļ uz lidostu lidojumam uz Rīgu!