РУССКИЙ / LATVIEŠU

21 DIENAS SEVIS IZZINĀŠANAS CEĻOJUMS TIBETAS HIMALAJOS

 

lhasa PHOWA 5 DIENU MEDITĀCIJAS RETRĪTS BUDISTU  KLOSTERĪ AR Zhu-  Wang Cai-Kun Rinpoche

 2015. gada 27. jūlija līdz 17. augustam

 

 Rīga – Pekina – Хininga – Lhasa - Rīga

 

 Apmeklēsim Sanjiangyuan Nacionālo dabas rezervātu, kas atrodas trīs upju    satekā – šeit saplūst Huanhe, Jandzi un Mekongas upes. Rezervāts atrodas    pašā Cjinhai-Tibetas plakankalnes nomalē Cjinhai provinces dienvidos. Tas    paceļas aptuveni četrtūkstoš metru augstumā un aptver aptuveni 150    tūkstošu kvadrātkilometru (15 miljonu hektāru) plašu apgabalu. Šī teritorija  ir lielāka nekā Apvienotās Karalistes zemes Anglijā un Velsā.

 

Rezervāts var lepoties ar brīnišķīgām dabas ainavām un bagātīgiem resursiem - pļavām, kalniem, upēm, sniegotām virsotnēm, mitrājiem un daudzveidīgo dzīvnieku valstību. Šeit mājo tādi nenovērtējami dabas dārgumi kā tibetiešu antilopes, Tibetas gazeles, savvaļas jaki un ēzeļi. Rezervāts tiek dēvēts arī par “Āzijas ūdenstorni”, jo ik gadu apgādā visas trīs upes ar 60 miljardiem kubikmetru ūdens. 

001422373e19129fcc943f

Iepazinušies ar dabas rezervātu, dosimies uz klosteri, kur uzturēsimies desmit dienas. Tur mūs sagaidīs piecu dienu ilgs Phowa retrīts ar Rinpoche Zhu-Wang Cai-Kun. Pēc tam kopā ar viņu un mūsu apburošo draugu un skolotāju Videha apmeklēsim tuvākos klosterus, iepazīsmies ar vietējo mūku dzīvesveidu, kā arī skaisto Himalaju dabu.

 

PHOWA

“Tibetiešu budismā Phowa meditācija, viena no dižā Skolotāja Naropa sešām Jogām, tiek uzskatīta par efektīvāko un vērtīgāko praksi, kas ļauj sagatavoties nāvei. Phowa tiešā tulkojumā nozīmē “apziņas pārnese” un attiecas uz nāves brīdi. Tā ir viena no Bardo cikla pamatpraksēm, kas pievēršas pārejas pieredzei starp šo dzīvi un nākamo. Šī iniciācija seko mācībai, kas, pielietojot mantras, kā arī tantriskās elpošanas un vizualizācijas metodes, tiecas sasniegt Augstāko Ceļu, kas ved pie patības atbrīvošanās no Samsaras, iluzorās pasaules.

 

Tā ir metode, kas neizbēgamo nāves pieredzi pārvērš par ceļu uz brīvību. Phowas iniciācija tiek uzskatīta par pašu taisnāko ceļu uz atbrīvošanos – ja to pielieto pareizi un ar patiesu atdevi, tā nāves brīdī ļauj apziņu pārnest patiesības stāvoklī, ko dēvē par “Tīro zemi” un no  kurienes bez jebkādiem šķēršļiem iespējams sasniegt apskaidrību.

Gompa 2 - Copy

Zhu-Wang Cai-Kun Rimpoche Phowa mācību un meditāciju praksi apguvis pie saviem Skolotājiem  Gaming-Cio' Rimpoche' un Musel Rimpoche', kuri nāk no Drikung Kagyu skolas, un viņš ir šīs garīgās prakses plaši atzīts Skolotājs. Rinpoche jau gadiem ilgi meditācijā apmāca vairākas Austrumu valstu tautas, un pie viņa mācījušies simtiem cilvēku. 

Zhu-Wang Cai-Kun Rinpoche dzimis 1967. gadā  Kamas reģionā Ziemeļtibetā. Desmit gadu vecumā viņš izvēlējās klostera dzīvi Gar-Gompā, dižajā un senajā Kagyu skolas klosterī. Kagyu skola ir viena no četrām Tibetas budisma pamattradīcijām. Klosterī viņš tika atpazīts kā tajā iepriekš dzīvojuša, tādā pašā vārdā saukta Skolotāja trešā reinkarnācija. Viņš apguvis dažādas mācības un iniciācijas no visām četrām Tibetas budisma skolām (Niygma, Kagyu, Sakya, Gelugpa). Īpaši pievērsies Mahamudra un Dzhogchen mācībām, kas tiek uzskatītas par visu tradīciju dziļāko atziņu avotiem.                              

Rinpoche' divas reizes izpildījis tradicionālo tibetiešu meditāciju retrītu, kas ilgst 3 gadus, 3 mēnešus un 3 dienas. Viņš ir atzīts Phowa garīgās prakses Skolotājs.                              

Viņš izveidojis daudzus Tibetas budisma meditācijas centrus Taivānā, Ķīnā, Malaizijā, Singapūrā, Indonēzijā un Taizemē.

2006. gada pavasarī Daramsalā, Indijā Rinpoche personīgi tikās ar Viņa Gaišību Dalailamu, kurš viņu patiesi atbalstīja viņa darbībā.”

 

Apmeklēsim arī Tibetas galvaspilsētu Lhasu. Svētajā Lhasas pilsētā aplūkosim diženo Potalas pili, svēto Jokhang templi, kā arī krāsaino Barkhor laukumu. Vērosim mūku debates Sera klosterī un pievienosimies svētceļniekiem Drepung klostera tempļu un lūgšanu zāļu izpētē.

Mājās atgriezīsimies no Pekinas, kur varēsim baudīt Nakts tirgus pieredzi, kā arī vietējo pavārmākslu, un tur mūs gaidīs vēl citi jauki piedzīvojumi.

 

Maksa par ceļojumu:  Eur 2950.- summā iekļautas starptautiskās un Ķīnas iekšzemes aviobiļetes, guļvietas un brokastis visa ceļojuma laikā, Phowas retrīts (retrīta laikā 3 reizēja ēdināšana iekļauta), kā arī ieejas maksa dabas rezervātā.