РУССКИЙ / LATVIEŠU

ANAPURNAS RIŅĶIS - PĀRGĀJIENS NEPĀLAS HIMALAJOS

ANAPURNAS RIŅĶIS - KLASIKA NEPĀLAS HIMALAJOS

 

RĪGA – KATMANDU – RĪGA
7. aprīlis – 28. aprīlis, 2022. 

 

Anapurnas Riņķis Himalajos tiek uzskatīts par vienu no pasaules skaistākajiem pārgājiena trekiem, tā ir klasika tās brīnišķīgākajā izpausmē! Mums būs iespēja redzēt un pabūt gan spilgti zaļajās Nepālas zemnieku uzkoptajās rīsu pļavās Marshyangdi ielejā, gan apskatīt daļēji neauglīgo Zemo Mustangu apkārtni. Šīs divas teritorijas sadala Thorong La Pass (5417m), pāreja, kuru šķērsojot nokļūsim svētvietā Muktinath. Hinduistu un budistu svētceļnieku iemīļots tempļu komplekss ir sevišķi skaists agrā rītā, vērojot saules lēktu virs Dhaulagiri kalna (8167m). Mēs nolaidīsimies pasaules dziļākajā upes aizā, kuru izcirtusi straujā Kali Gandaki, ceļojot cauri varenajiem Anapurnas un Dhaulagiri kalnu masīviem. 

Ceļojumā mūs pavadīs pieredzējuši, angļu valodā runājoši gidi (tulkojums uz latviešu un krievu valodu), visas mūsu mantas nesīs nesēji, pašiem atliks tikai pilnībā atdoties Himalaju kalnu un savam iekšējam skaistumam. Tiem, kam būs vēlešanās, katru dienu pāŗis stundas pavadīsim dažādās meditācijās, sevis meklējumos.

Ceļojuma cena: Eur 2400.-
Ceļojuma cenā iekļautas naktmājas viesu namos treka laikā ar 3 reizēju ēdināšanu, starptautiskās aviobiļetes, vietējās Nepālas aviobiļetes, transferi no lidostas un pa Nepālu.
3 naktis viesnīcā Katmandu B/B
1 nakts viesnīcā Pokhara B/B
Gids un nesējs (viens nesējs uz diviem cilvēkiem), ēdināšana gidiem un nesējiem.
Atļaujas trekam un Ieejas kartes Anupurnas Dabas parkā.


Cenā nav iekļauts: 

Vīzas, ēdināšana Katmandu un Poharā.
Personīgā apdrošināšana.
Alkoholiskie un bezalkaholiskie dzērieni.

 

 

Grupas maksimālais cilvēku skaits – 20, Pirmā iemaksa 10% maksājama reģistrācijas brīdī, otrā 50% no cenas samaksājama līdz 21. februārim, pārējā maksa sedzama līdz 1. aprīlim.

Pieteikties : 27759979 (Asti) 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
10338631 508169455972828 5169032491287380125 o
---------------------------------------------------------------------------
Diena 1: Atlidojam uz Katmandu un iereģistrējamies viesnīcā, ja ielidošanas laiks būs labvēlīgs , pastaigāsim pa veco, labo, krāsaino Katmandu, ievērtēsim pirmos suvenīru tirgus un tirgotājus, fascinējošos Budistu un Hinduistu tempļus. Sagatavošanās diena trekam. Par ļoti saprātīgām un izdevīgām cenām varam iegādāties visu trekam nepieciešamo ekipēmjumu, mugursomu, termo bikses, jakas, nakts lukturīšus, pirmos T-kreklus ar Budas aci utt. (B)

Diena 2: Katmandu / Besi Sahar (823m)
Plkst. 7:00 izbraucam ar autobusu Uz Besi Sahar, ainavainajā ceļā aptuveni 6 stundas, pa ceļam apstāsimies paēst pusdienas. Besi Sahar ieradīsimies vela pēcpusdienā un paliksim pa nakti viesunamā. (B/P/V)

Diena 3: Besi Sahar / Nadi (1311m)
Sākam treku gar Marsyangdi upes krastu, šķērsojot to pa garu piekaramo tiltu, pa ceļam redzēsim brīnišķīgu smalku ūdenskritumu ar jauku peldvietu. Uzkāpsim līdz Behundanda ciemam, kas nozīmē “Bramaņu kalns”. Šeit ir labs skats uz ziemeļiem, kā arī maz zināms karstavots. (B/P/V)

Diena 4: Nadi / Jagat (1314m)
7 stundu pārgājiens uz Jagat caur ieleju, šķērsojot pāris piekaramos tiltus un paejot garām dažiem skaistiem ūdenskritumiem. (B/P/V)

Diena 5: Jagat / Dharapani (1943m)
7 stundu pārgājiens no Jagat līdz Dharapani. Ceļojot augšup pa upes krastu, mēs novērosim izmaiņas kā cilvēkos, tā arhitektūrā un augu pasaulē. Šeit mājas ir celtas no akmens un kultūra vairāk līdzīga Tibetiešiem. (B/P/V)

rododendron-annapurna
Diena 6: Dharapani / Chame (2713m)
Izejot no Dharapani, aiza kļūst arvien iepaidīgāka. Šeit mājo Bhotia tauta. Bhotia tibetiešu valodā nozīmē Tibeta. Viņi ir īstenie trans- Himalaju reģiona tirgoņi un lopkopji. Ceļš ved tālāk uz rietumiem, paverot skatu uz Anapurnas II virsotni. Šodien ceļā pavadīsim ap 6 stundām. (B/P/V)

Diena 7: Chame / Pisang (3185m)
Turpinam ceļu 7 stundu garumā caur šauru priežu, egļu un ciprešu meža ieleju. Šeit būs iespēja ieraudzīt neparakstāmi skaistu Anapurnas II skatu. Vietējie iedzīvotāji vīrieši ir tirgoņi un gatavi pārdot vai iemainīt jebkuru kustamo vai nekustamo īpašumu , sievietes ir zemkopes. (B/P/V)

Diena 8: Pisang / Manang (3351m)
No Pisangas ejam tālāk Anapurnas skatu pavadījumā, līdz Braga ciemam, kurā atrodas 900 gadus vecs Tibetas Budistu Kargyupa klosteris. No šejienes līdz Manang ir 30 minūšu gājiens. (B/P/V)

Diena 9: Manang (3351m)
Šodien ir aklimatizācijas diena, kuru vislabāk pavadīt kāpjot augšā, lejā, tādejādi pieradinot organism skābekļa daudzuma dažādībai. Mananga pats par sevi ir ļoti atraktīvs ciems ar kalnu ezeru, klosteri , alām un morēnu pauguriem. (B/P/V)

Diena 10: Manang / Yak Kharka (3800m)
No Manangas līdz Yak Kharka ir 3 stundu pārgājiens sasniedzot 3800 metrus. (B/P/V)

Diena 11: Yak Kharka / Thorung Phedi (4400m)
Lēnām dosimies augstāk, līdz sasniegsim phedi, kas vietējo valodā nozīmē “kalna pakāje”. Interesants nosaukums cilvēkam, uzaugušam Latvijā, kam šajā gadījumā “kalna pakāje”nozīmē vismaz 12 Gaiziņkalnus (B/P/V)

Diena 12: Thorung Phedi / Thorung La (5417m) / Muktinath (3802m)
Šeit mūsu ceļš pametīs upes ieleju un turpinās uz augšu līdz sasniegsim Thorung La pāreju (5417m), kas ir mūsu ceļojuma augstākais punkts! Pāreja sadala divas milzīgas Himalaju ielejas. Zemu apakšā rietumu pusē ir Kali Gandaki upe, mēs turpinam ceļu lejup tās virzienā līdz Muktinath ciemam ieskautam papeļu birzī. Tā ir Hindusistu un Budistu svētnīca, kuru sasniegsim šajā ilgajā 8 stundu ceļā. (B/P/V)

Diena 13: Muktinath (3802m)

Muktinath ir populāra svētvieta gan starp hinduistiem, gan budistiem, apmeklēsim vietējos tempļus. Šī vieta hindu valodā saucas Mukti Kshetra, kas burtiskā tulkojumā nozīmē "vieta, kur sasniegt galīgo brīvību jeb Mokšu", maģiska vieta.

 

Diena 14: Muktinath / Jomson (2713m)
No Muktinath līdz Jomson mēs satiksim cilvēkus no vietas, kas saucās Mustang, tie ir tirgoņi, kas pārdod dažādas rotaslietas svētceļniekiem. Starp viņu precēm ir populārie pārakmeņojušies moluski, kurus vietējie sauc Shaligram. Pa ceļam redzēsim dažas senas alas un iespaidīgo Balto Kalnu – Dhaulagiri. (B/P/V)

Diena 15: Lidojums no Jomson / Pokhara 25 minūtes

Šeit esam brīvi pastaigāt pa pilsētu, iepirkt suvenīrus, pavizināties ar laivu pa Poharas ezeru, apciemot kādu templi. (B/P/V)

Diena 16: Pokhara / Kathmandu

Paēdam brokastis un dodamies ar autobusu atpakaļ uz Kathmandu.

Diena 17: Kathmandu (B)

Izbaudam pilsētas daudzveidību, visās tās nozīmēs! Tempļi, restorāni, suvenīri, rikšas…
(B)

 

Diena 18: Lidojam mājās