20.aprīlis - 11.maijs, 2023g.
Nekur visā pasaulē nav brīnumainākas vietas par Everesta reģionu. Tajā atrodas sešas pasaulē augstākās virsotnes – Everests, Lhotse, Makalu un Cho Oyu. Tās slejas pāri visam, vainagojot augšup vijošās kalnu grēdas, kas izvago nepieejamās Himalaju augstienes. Everesta Bāzes Nometnes pārgājiens ir dižākais pārgājiens Himalaju reģionā. Trekings Everesta reģionā paver skatam prātam neaptveramas kalnāju ainavas, kā arī iespēju ielūkoties pasaulē slaveno kalnos kāpēju (Šerpu) dzīvēs. Pārgājienā iekļauta arī Sagarmatha Nacionālā parka apskate. Šis parks ir iekļauts pasaules mantojuma sarakstā. Tajā sastopami neskaitāmi Himalaju floras un faunas eksemplāri. Tāpat pārgājienā ietverti pasaulē augstākie budistu klosteri un, protams, pati Everesta pakāje. Šī ir iespēja iesaistīties episkā ceļojumā, ko 1953. gadā aizsāka Sers Edmunds Hilarijs un Tenzings Norgajs. Taču nekas nevar līdzināties apbrīnai un gandarījumam, ko piedzīvo ceļinieki, tuvāk apskatot vareno Everestu.
8
17 dienu ilgais maršruts Everesta pakājē ir īpaši pielāgots iesācējiem, ja vien viņi ir pie labas veselības un vidusmēra fiziskajā kondīcijā.
Ceļojumā mūs pavadīs pieredzējuši, angļu valodā runājoši gidi (tulkojums uz latviešu un krievu valodu), visas mūsu mantas nesīs nesēji (Šerpas), pašiem atliks tikai pilnībā atdoties Himalaju kalnu un savam iekšējam skaistumam. Tiem, kam būs vēlešanās, katru dienu pāŗis stundas pavadīsim dažādās meditācijās, sevis meklējumos.
Maksa: 1860 eiro
Cenā iekļauti vietējie lidojumi Nepālā, atļaujas, viesnīcas (viesnīca Katmandu ar brokastīm un tējnīcas/viesunami pārgājiena laikā), kā arī ēdiens pārgājiena laikā.
Grupas maksimālais cilvēku skaits – 20, 10% iemaksa jāveic reģistrācijas brīdī, 50% līdz 31.janvārim un pilna apmaksa jāveic līdz 1.aprīlim.
Reģistrācija: WhatsApp +37127759979 (Asti), This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Nakšņošana ceļā uz Everesta pakāji tiek organizēta vietējās viesu mājiņās. Istabiņas jādala uz diviem. Ceļojuma laikā varēsim izbaudīt tradicionālos nepāliešu ēdienus, kā arī starptautisko virtuvi. Brokastis un vakariņas pasniegs tējas namiņos vai viesu namos, kuros nakšņosim. Pusdienas ieturēsim ceļā uz nākamo pieturas punktu. Ierašanās un atvadu vakariņas, kā arī brokastis tiks pasniegtas laikā, ko pavadīsim Katmandu.
Cenā nav iekļauts:
1. Dzeramnauda viesnīcās, pavadoņiem, šoferiem u.tml.
2. Medicīniskā vai ceļojumu apdrošināšana
3. Alkoholiskie dzērieni apmetnes vietās, telefona rēķini, maksa par veļas mazgāšanu u.tml.
4. Papildus naktsmītnes Katmandu agras ierašanās vai vēlas aizbraukšanas gadījumā, kā arī tad, ja kāda iemesla dēļ agrāk atgriežamies no kalniem.
5. Pusdienas un vakariņas Katmandu
6. Starptautiskais pārlidojums.
1-2. diena: ierašanās Katmandu (1300 m) un nokļūšana viesnīcā.
Pirms un pēc launaga paredzētas ekskursijas Katmandu apkaimē. Vakarpusē tiek apkopots viss nepieciešamais ekipējums un notiek gatavošanās pārgājienam.
3. diena: lidojums uz Lukla (2800 m) un pārgājiens uz Phakding (2660 m).
Šajā dienā paredzēta visai agra rīta junda, taču mošanās laiks atkarīgs no tā, cikos izlido mūsu lidmašīna. Jūs tiksiet nogādāti iekšzemes reisu lidostā un pavadīsiet 35 minūtes ceļā līdz Luklai. Nonākuši galamērķī, ieturēsim tējas pauzi un sagatavosim somas pārgājienam uz Phakding, kas prasīs trīs stundas.
4. diena: pārgājiens no Phakding līdz Namche Bazaar (3444 m).
Pārgājiens gar Dudh Koshi upes krastu caur skaistajiem priežu mežiem, vairāku piekartiltu šķērsošana, to skaitā, arī gājiens pāri slavenajam Hilarija piekartiltam, mūs aizvedīs līdz par brīnišķīgajām Thamserku kalna ainavām (6618 m). Izgājuši cauri Benkar, Chumoa, Monjo ciemiem mēs nonāksim nākamajā pieturpunktā pie Sagarmatha Nacionālā parka ieejas. Taka vedīs caur mežiem un pāri tiltiem, līdz nonāksim Dudh Koshi un Bhote Koshi upju satekā. Pēc aptuveni divu stundu ilgas kāpšanas stāvā nogāzē, pirmoreiz ieraudzīsim Everesta kalnu slejamies pār Nuptse grēdu. Apstāsimies Chautara, lai izbaudītu ainavu. Pēc tam mūs vēl gaida pusotru stundu garais pārgājiens ceļā uz Namche tirgu, kas tiek uzskatīts par vārtiem uz Everesta kalnu, kā arī reģiona galveno tirdzniecības vietu. Nakti pavadīsim Namche tirgū.
5. diena: Namche Bazaar – aklimatizācijas diena
Šī būs pirmā no divām dienām, kas paredzētas aklimatizācijai. Eksperti veselības jomā iesaka nepaļauties dīkdienībai un turpināt aktivitātes arī dienā, kas veltīta atpūtai. Šo dienu pavadīsim vai nu pārgājienā uz Thame, paviesojoties Khunde vai arī atpūšoties un izpētot Namche tirgu. Namche tirgus ir lielākais Everesta (Khumbu) reģiona centrs, tajā ir valdības ēkas, bankomāti, interneta kafejnīcas, veikali, restorāni, maiznīca. Ar dažu simtu metru pārgājienu augšā-lejā, vajadzētu būt gana pienācīgai aklimatizācijai. Mūsu pavadoņi aizvedīs mūs uz tuvāko tūrisma informācijas centru netālu no Sagarmatha Nacionālā parka pārvaldes ēkām. Tur aplūkojamas ekspozīcijas, veltītas pirmajiem Everesta iekarotājiem, šerpu kultūrai, kā arī dažādu Everesta reģionu augu un dzīvnieku sugām.
6.diena: pārgājiens no Namche Bazaar uz Tengboche (3880 m).
Pēc brokastu ieturēšanas Namche, dosimies uz Tengboche, izbaudot neatkārtojamus skatus uz Everesta, Nuptshe, Lhotse, Ama Dablam virsotnēm, kā arī ainavu, kas paveras uz Thamserku. Mūsu pārgājiens turpināsies pa vairāk vai mazāk līdzenām takām ar kalniem un lejām, kas mūs īpaši nekavēs un nenomāks, jo visu šo laiku mūs pavadīs neaizmirstamie Himalaju skati. Ceļā mums var palaimēties ieraudzīt savvaļas muskatbriedi, Himalaju kalnu kazu un krāsainos fazānus. Taka visbeidzot nolaidīsies lejup uz Kayangjuma. Visbeidzot sasniegsim Sansa, kas ir lielākais taku krustojums ceļā uz Gokyo ieleju un Everesta pakāji. Taka turpinās vīties cauri priežu mežiem, pēc tam šķērsosim lūgšanu karodziņiem rotāto tiltu pāri Dudh Koshi upei, sasniegsim Phunki Thenga, nelielu ciematu, kurā atrodamas pāris tējnīcas un neliels armijas postenis mežu ielokā. Pēc pusdienām Phunki Thenga posīsimies ceļā uz nu jau grūtāku kāpienu augšup cauri priežu mežiem, lai nokļūtu Tengboche. Tengboche ir lieliska vieta, no kuras aplūkot Ama Dablam, Nuptse un Everesta virsotnes. Tajā atrodas Khumbu reģiona dižākais budistu klosteris. Tajā pašā dienā ap trijiem pēcpusdienā apciemosim klosteri, lai kā vērotāji piedalītos Everesta reģiona ievērojamākā klostera ceremonijā. Nakti pavadīsim Tengboche apmetnē.
7.diena. Tengboche - Mani Rimdu Budistu festivāls
8. diena: pārgājiens no Tengboche uz Dingboche (4360 m)
Dosimies ceļā agri no rīta, tūliņ pēc brokastīm. Ceļā šķērsojot vairākus Mani vaļņus un nelielus ciematus, virzīsimies uz Dingboche. Pārgājiena laikā varēsiet vērties uz brīnumskaistajiem Ama Dablam kalniem, kas pēc formas atgādina īkšķi. Pusdienosim Dingboche, pēcpusdienu pavadot pastaigās uz tuvīnajiem ciematiem. Nakšņosim šerpu zemēs.
9. diena: aklimatizācijas diena Dingboche
Pēc brokastīm varēsiet izvēlēties no diviem dienas pavadīšanas piedāvājumiem. Vieglākais no tiem ir viesošanās Chhukhung ciematā (4730 m), kur aizsākas kalnu trase līdz pat Kongma pārejai. Grūtākais no piedāvājumiem ir kāpšana Nagarjun pakalnā, kas slejas virs Dingboche. Tas nav vienkāršākais no uzdevumiem, taču no pakalna paveras vienreizējs skats uz kalnu, kas palicis iepakaļ, kā arī dažiem citiem kalniem, piemēram, Makalu. Nakti pavadīsim Dingboche.
10. diena: piecu stundu pārgājiens no Dingboche uz Lobuche(4940 m)
Dienu iesāksim, kāpjot Thukla (Dughla) cauri Khumbu Khola ielejai. Pārgājiena laikā visapkārt vērojamas brīnišķīgas kalnāju ainavas. Nonākuši jaku audzētāju apmetnē Dusa, redzēsim, ka ielejas sašaurinās un aizved līdz Phulung, kur savulaik piestāja pirmās veiksmīgās Everesta ekspedīcijas 1953. gadā. Šķērsojuši nelielu metāla tiltiņu, nonāksim Dughla, no kurienes uzsāksim ceļu augšup pa slīpu Khumbu ledāju morēnu nogāzi. Uzkāpsim Chupki, ejot augšup pa akmeņaino Ihara nogāzi, ceļā vērojot krasi atšķirīgas kalnu ainavas. Virsotnē pēc aptuveni stundu ilga gājiena redzēsim jauku akmeņu piramīdu ar tibetiešu lūgšanu karodziņiem. Tur atrodas arī piemiņas vieta cilvēkiem, kuri gājuši bojā Everesta ekspedīcijās – no desmitkārtējā Everesta virsotnes pieveicēja Babu Chiri Sherpa līdz amerikāņu alpīnistam Skotam Fišeram. Šī ir piemērotākā vieta atpūtai pēc Thokla nogāzes pieveikšanas. Apmetne atrodas Everesta tuvumā, taču pasaulē augstākā virsotne vēl aizvien nav ieraugāma. Pa labi slejas Nuptse kalns, takai šķērsojot Khumbu ledāju. Pagājuši garām burzguļojošam strautiņam un atstājot Khumbu ledāju aiz muguras, jutīsim nelielu elpas trūkumu, ko izraisīs augstienes retinātais gaiss. Nakšņosim Lobuche.
11. diena: 8 – 9 stundu ilgs pārgājiens no Lobuche uz Gorak Shep (5170 m), tad uz Everesta Bāzes nometni (5364 m) un atpakaļ uz Gorak Shep (5170 m).
Taka uz Gorak Shep šķērso Khumbu ledāja morēnu. Ceļā redzēsim Everesta ziemeļu nogāzi līdz ar Pumori, Mahalangur, Lingtern, Khumbutse, Nuptse un citām virsotnēm. Neliels kāpiens mūs aizvedīs līdz Thangma Riju, no kurienes paveras 360 grādu skats uz sniegoto kalnu ainavu. Stāvs kāpiens caur Changri ledājam ļaus mums pirmoreiz ieraudzīt Kala Patthar – pelēkzaļu pauguru Pumori virsotnes pakājē. Sasnieguši Gorak Shep, visapkārt ieraudzīsim kalnu sniegotās virsotnes, tostarp, pasaules augstāko virsotni – Everestu. Pēc launaga un neilga atpūtas brīža turpināsim ceļu uz Everesta pakāji cauri reiz tik diženajam Gorak Shep ezeram. Turpinot ceļu taisni uz priekšu, nonāksim pie indiešu armijas alpīnistiem veltītas piemiņas vietas. Tikai sasnieguši Everesta pakāji, mēs patiesi varēsim novērtēt Everestā kāpēju sasniegumus, kuri drošsirdīgi uzņēmās bīstamo ceļu cauri Khumbu sasalušajai ūdens plūsmai. Alpīnistu teltis spilgti izceļas uz pelēkās ainavas fona (īpaši pavasara mēnesī). Nuptse, Khumbuste un Pumori ir tie kalni, kas ieraugāmi no šīs apmetnes. Everests patiesībā no turienes vēl nav pat redzams. Šis ir tas brīdis, kad būsim sasnieguši mūsu ceļojuma mērķi. Taču saulrieta skats no Kala Patthar ir elpu aizraujošāks nekā saullēkts, tādēļ šo vietu ierosina apmeklēt pievakarē. Rietošās saules stariem aizskarot sniega klātos kalnus, ainava ir neaprakstāma. Tiem kāpējiem, kuri vēlēsies turpināt ceļu uz Kala Patthar, mūsu pavadoņu un šerpu uzraudzībā būs iespēja neatkārtojamo saulrietu aplūkot jau šodien tā vietā, lai gaidītu līdz nākamajai dienai. Nakšņosim Gorak Shep apmetnes namiņos.
12. diena: pārgājiens no Gorak Shep-Kala Patthar (5545 m) līdz Pheriche (4280 m)
Šajā dienā gaidāma mūsu ceļojuma kulminācija. Agrā gaismiņā tversim satriecošos skatus no Kala Phatthar, vērosim, kā pirmie dienas saules stari noglāsta kalnu smailes, īpaši jau Everesta virsotni. Taču mums jābūt gataviem doties ceļā pirms saules lēkta, kad vēl valda krēsla un arī temperatūra var nokristies no -10 līdz -14 C. Turklāt vienmēr var gadīties vēsas vēja brāzmas, kas nav nemaz tik reta parādība. Tādas visiem zināmas virsotnes kā Lingtren, Khumbutse, Changtse slejas uz austrumiem, un skatam palēnām atklājas Everests. Kāpjot Kala Patthar, varam apstāties, lai atvilktu elpu un baudītu burvīgas ainavas, kas lieliski izskatītos, iemūžinātas fotogrāfijās. Pēc dažu stundu ilga kāpiena sasniegsim Kala Patthar. No turienes uzrāpsimies klinšainā pamatiežu nogāzē, ko iezīmē lūgšanu karodziņi un piramidāli akmens krāvumi. Acīm pavērsies satriecošā Himalaju panorāma, kas plešas no viena grandioza kalnu masīva līdz citam. Atļauts fotografēt, cik vien sirds kāro, tikai nedrīkst piemirst paturēt redzēto arī atmiņā, jo tādi skati neaizmirstas visu mūžu. Atceļā uz Gorak Shep brokastosim un sagaidīsim pārējo dalībnieku atgriešanos. Tie dalībnieki, kuri šajā dienā vēlēsies nonākt Everesta pakājē, agri no rīta ieturēs brokastis, jo pārgājiens uz pakājes apmetni ir garāks (4 – 5 stundas) nekā Kala Patthar pārgājiens. Atgriežoties Gorak Shep, dalībnieki kopā pusdienos. Pēcpusdienā kāpsim lejup, lai Pheriche ierastos tieši laikā un varētu baudīt rāmu naktsmieru.
13. diena: Pheriche – Pangboche – Phortsea ciemati.
Šajā dienā mēs dosimies pārgājienā uz Pangaboche, lai paviesotos vietējā klosterī un dotos un nākamo pakalnu un sasniegtu Phortsea ciemu, kas tāpat ir gana jauks un prāvs ciemats. Tajā aplūkojams klosteris un skaistas ainavas.
14. diena: pārgājiens uz Namche tirgu (3444 m).
Šajā dienā apmeklēsim Namche tirgu, šķērsojot Khumjung ciematu. Ieradīsimies ap pusdienas laiku, atpūtīsimies, pārbaudīsim epastu, pārbaudīsim, kas pēdējās dienās jauns noticis pasaulē :)
15. diena: pārgājiens uz Phakding (2660 m).
Šajā dienā modīsimies vēlu, lai dotos 5 stundu ilgā pārgājienā uz Phakding.
16. diena: pārgājiens uz Lukla.
Šķērsojot šerpu ciemus, novērosim iespaidīgus budisma ticības apliecinājumus un reliģiskās tradīcijas. Apkaime kā nosēta ar lūgšanu akmeņiem un karodziņiem, kas plīvo vējā. Trīs reizes šķērsosim Dhud Koshi upi, un lūgšanu karodziņi plīvos visgarām piekartiltam, kā arī šķērsosim vienu no pietekām – Thado Koshi. Pēdējais kāpiens aptuveni 45 minūšu laikā aizvedīs mūs no Chheplung uz Lukla, kur varēsim atpūtināt nogurušās kājas un apspriest iepriekšējo nedēļu laikā gūtos iespaidus. Mūsu neatkārtojamā pārgājiena beigās visi atgriezīsies sveiki, veseli un priekā starojoši! :) Šis būs pēdējais vakars kalnos, kas ir lieliska iespēja atpūsties kopā ar pārējiem dalībniekiem un pavadoņiem, kuri mūs nepavadīs uz Katmandu.
17. diena: Šajā dienā lidosim uz Katmandu, pievārējuši savu ilgo ceļojumu kalnos. Agrais reiss mūs atvedīs uz Katmandu, kur atpūtīsimies, dienu pavadot viesnīcā. Ja vēlēsimies draugiem un radiniekiem aizvest kādas veltes no Nepālas, varēsim apmeklēt vietējos veikaliņus vai doties uz Thamel, lai izpētītu nepāliešu vietējos labumus. Šīs nelielās ekskursijas paliks mūsu pašu ziņā. Šajā un nākamajā dienā iespējams apciemot arī citus Katmandu reģiona nostūrus. Vakarā mūs gaidīs grandiozas noslēguma vakariņas, lai nosvinētu sekmīgu pārgājienu uz Everesta pakāji.
18. diena: ekskursija pilsētā, laiks iepirkumiem!
Brīdinām, ka lidojumi no Kathmandu uz Lukla un atpakaļ dažkārt pienāk ar dažu stundu kavēšanos vai var pat tikt atcelti uz vienu vai divām dienām laikapstākļu dēļ, kas var notikt arī lidojumiem piemērotākajos gadalaikos. Mēs centīsimies izvairīties no šādas kavēšanās un nekavējoties rezervēt vietas uz nākamo reisu.