РУССКИЙ / LATVIEŠU

MANDALA ANAPURNĀ - TREKINGS, MEDITĀCIJA, MĀKSLA

RĪGA – KATMANDU – RĪGA

21 aprīlis – 11 maijs, 2020. 

 

Anapurnas reģions Himalajos tiek uzskatīts par vienu no pasaules skaistākajiem pārgājienu treku vietām! Šoreiz dosimies Mākslas un Meditācijas pārgājienā uz šī reģiona noslēpumaināko ieleju – Manangu.


mananga 4

 

Ceļā no Katmandu līdz Manangai iziesim caur spilgti zaļajām Nepālas zemnieku uzkoptajām rīsu pļavām 300-600 m virs jūras līmeņa, gan arī pabūsim daļēji neauglīgajā Zemās Manangas apkārtnē (3350 m). Anapurnas skatu pavadījumā, šo ceļu veiksim 7 dienu laikā, katru dienu trekā pavadot 6-8 stundas.

Kopā ar mums ceļojumā dodas Tibetiešu Tradicionālās mākslas skolas “Tsering Mākslas Skola”, Katmandu absolvents, budistu mākslinieks Chiple Mithtra. Mūsu ceļojuma galapunkts ir Bragas ciems, kurā atrodas 900 gadus vecs Tibetas Budistu Kargyupa klosteris. Šeit pavadīsim 7 dienas iedziļinoties Tibetiešu kultūras mantojumā, mākslā un meditācijā. Mūsu izvēlētais mākslas veids ir Mandalas zīmēšana. Kas tad ir Mandala Budisma skatījumā?


mandala

 

ārda mandala nozīme sanskritā ir aplis. Mandala ir garīgs un rituāls simbols hinduismā un budismā, kas pārstāv Visumu. Apļveida zīmējumi simbolizē ideju, ka dzīve nekad nebeidzas un viss ir savastarpēji vienots. Mandala atspoguļo arī garīgo ceļojumu individuālā skatītāja ietvaros. Budisti Mandalas parasti izmanto kā palīglīdzekli meditācijā.

Mandala ir iedomāta pils, kas tiek pārdomāta meditācijas laikā. Katram pils objektam ir nozīme, kas atspoguļo kādu gudrības aspektu vai atgādina meditētājam par kādu vadošo principu. Mandalas mērķis ir palīdzēt pārveidot prātu par apgaismotu un palīdzēt to dziedināt.

Paņemsim gabaliņu sevis Himalaju kalnos un atvedīsim mājās uz Latviju!

17 dienu ilgais maršruts ir īpaši pielāgots iesācējiem, ja vien viņi ir pie labas veselības un vidusmēra fiziskajā kondīcijā.

Ceļojumā mūs pavadīs pieredzējuši, angļu valodā runājoši gidi (tulkojums uz latviešu un krievu valodu), mantas nesīs nesēji, pašiem atliks tikai pilnībā atdoties Himalaju kalnu un savam iekšējam skaistumam.

Maksa: 2550 eiro

Cenā iekļauti starptautiskie lidojumi, vīzas un atļaujas, viesnīcas (viesnīca Katmandu un Poharā un tējnīcas/viesunami pārgājiena laikā), kā arī ēdiens pārgājiena laikā.

Pirmā iemaksa 10% maksājama reģistrācijas brīdī, otrā 50% no cenas samaksājama līdz 15. janvārim, pārējā maksa sedzama līdz 15. martam.

Reģistrācija: 27759979 (Asti), This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Istabiņas jādala uz diviem. Ceļojuma laikā varēsim izbaudīt tradicionālos nepāliešu ēdienus, kā arī starptautisko virtuvi. Brokastis un vakariņas pasniegs tējas namiņos vai viesu namos, kuros nakšņosim. Pusdienas ieturēsim ceļā uz nākamo pieturas punktu. Ierašanās un atvadu vakariņas, kā arī brokastis tiks pasniegtas laikā, ko pavadīsim Katmandu.

Cenā nav iekļauts:
1. Dzeramnauda viesnīcās, pavadoņiem, šoferiem u.tml.
2. Medicīniskā vai ceļojumu apdrošināšana
3. Alkoholiskie dzērieni apmetnes vietās, telefona rēķini, maksa par veļas mazgāšanu u.tml.
4. Papildus naktsmītnes Katmandu agras ierašanās vai vēlas aizbraukšanas gadījumā, kā arī tad, ja kāda iemesla dēļ agrāk atgriežamies no kalniem.
5. Pusdienas un vakariņas Katmandu un Poharā

 

braga village