РУССКИЙ / LATVIEŠU

Mustangas Karaliste - 17 dienas pārgājiens Nepālas Himalajos

05.09 - 25.09. 2024

 

Esat laipni aicināti pievienoties mūsu augstkalnu Mustangas 17 dienu pārgājienam, kas piedāvā brīnišķīgu maršrutu nomaļajā Transhimalaju kalnienē, kurā vadošā ir tibetiešu kultūra.

Augstkalnu Mustanga ietver augstieņu tuksnešu apgabalus, kas atrodas tibetiešu kultūras ietekmē (Kaligandaki) no Tibetas robežas dienvidos līdz Kagbeni. Izpētiet tūkstošiem gadu senus klosterus, alas, vietējās ciltis un gleznainās, daudzveidīgās dabas ainavas.

Dodieties piedzīvojumā, kas aizsāksies pie pasaulē dziļākās aizas Kaligandaki apkaimē un aizvedīs jūs uz pasaulē augstākajiem reģioniem Lo-Mangthang ielejā, kas stiepjas cauri klinšainai ainavai, kurā nemana ne koka, ne krūmāja, tad pa stāvu, akmeņainu taku ved augšup un lejup, ļaujot izbaudīt Nilgiri, Anapurnas, Dhaulagiri un vairāku citu virsotņu panorāmas.

Tālākais ceļš ved gar augstieņu smailēm, kalnu pārejām, ledājiem un kalnu ielejām. Tūkstošiem izolācijas gadu ļāvuši kultūrai, dzīvesveidam un vēsturiskajam mantojumam saglabāties neskartiem gadsimtiem ilgi. Namiņi Mustangā pārsvarā būvēti no akmens un saulē kaltētiem mālu ķieģeļiem. Pilsētas valnis un četrstāvīgā pils Lo-Manthang ir vieni no skaistākajiem Mustangas reģiona arhitektūras pieminekļiem.

nepal-monks-horns 12058 600x450
Vēl viens no tūristu interesi piesaistošajiem pasākumiem Mustangas reģionā ir Tiji festivāls, ko ietekmējis tibetiešu budisms un kas tiek svētīts sausuma sezonas beigās (vēlā ziemā/pavasarī). Mustangas ļaudīm ir savs īpašs ģimenes modelis, kas parasti pārsteidz ieceļotājus. Visi ģimenē dzimušie brāļi ir precēti ar vienu un to pašu meiteni, ko varētu dēvēt par poliandrijas praksi.

Transhimalaju Mustangas reģions pazīstams arī kā Pēdējā aizliegtā valstība. Šie apgabali bija nepieejami svešiniekiem, līdz Nepālas valdība pasludināja to atklāšanu publikai 1991. gada oktobrī. Mustangieši jeb Mustangas ļaudis sevi dēvē par lobām, viņiem ir pašiem savs karalis jeb cilts vadonis Jigme Palbar Bista. Pēc Nepālas republikas statusa iegūšanas 2007. gadā Nepālas valdība oficiāli neatzina Bista pilnvaras mustangu karaļa statusā. Taču ļaudis joprojām godina viņu kā karali vai cilts vadoni. Bista pieņem arī apmeklējumus, ja tiek pieteikta vizīte. Imigrācijas departaments strikti kontrolē īpašās atļaujas, lai pasargātu savas tradīcijas un vidi no ārējas ietekmes.

Augstkalnu Mustangas maršruts iesākas Jomsom un ved uz Kagbeni, kas ir ieejas punkts augstkalnu Mustangas apgabalā. Sekojot Kaligandaki upes tecējumam augšup pa straumi gar tās krastiem, iespējams nonākt Lo-Mangthang, kas ir augstkalnu Mustangas galvaspilsēta.

 

Mūsu 17 dienu ilgais viesu namiņu augstkalnu Mustangas maršruts ir lielisks piedzīvojums tiem, kuri vēlas mest sev izaicinājumu un iemīt vēl neiestaigātas takas Transhimalaju reģionā.

Ceļojumā mūs pavadīs pieredzējuši, angļu valodā runājoši gidi (tulkojums uz latviešu un krievu valodu), visas mūsu mantas nesīs nesēji, pašiem atliks tikai pilnībā atdoties Himalaju kalnu un savam iekšējam skaistumam. Tiem, kam būs vēlešanās, katru dienu pāŗis stundas pavadīsim dažādās meditācijās, sevis meklējumos.

 

Maksa: 2050 eiro

Cenā iekļauti vietējie lidojumi Nepālā, vīzas un atļaujas, viesnīcas, kā arī ēdiens pārgājiena laikā. Cenā iekļauts nesēja un gidu pakalpojumi. 

 

Grupas maksimālais cilvēku skaits – 20, 10% iemaksa jāveic reģistrācijas brīdī, 50% līdz 1.augustam un pilna apmaksa jāveic līdz 01.09.24

 

Ja vēlaties lidot grupā, lai mēs visi atrastos vienā lidmašīnā, lūdzu, iepriekš informējiet mūs. Pateicoties šai informācijai, biļetes varēsim iegādāties ikvienam interesentam vienlaikus. Mums pavērsies iespēja pavadīt laiku kopā lidojuma laikā, un mēs varēsim baudīt komunikāciju un patīkamu kompāniju. Lai izvairītos no sadalīšanās starp dažādiem lidojumiem vai atrašanās vietām, ir svarīgi iepriekš zināt katra vēlmes. Mēs cenšamies padarīt mūsu braucienu tādu, lai tas atstātu neaizmirstamas atmiņas visiem dalībniekiem.

 

Nakšņošana ceļā tiek organizēta vietējās viesu mājiņās. Istabiņas jādala uz diviem. Ceļojuma laikā varēsim izbaudīt tradicionālos nepāliešu ēdienus, kā arī starptautisko virtuvi. Brokastis un vakariņas pasniegs tējas namiņos vai viesu namos, kuros nakšņosim. Pusdienas ieturēsim ceļā uz nākamo pieturas punktu. Ierašanās un atvadu vakariņas, kā arī brokastis tiks pasniegtas laikā, ko pavadīsim Katmandu.

 

Cenā nav iekļauts:
1. Dzeramnauda viesnīcās, pavadoņiem, šoferiem u.tml.
2. Medicīniskā vai ceļojumu apdrošināšana
3. Alkoholiskie dzērieni apmetnes vietās, telefona rēķini, maksa par veļas mazgāšanu u.tml.
4. Papildus naktsmītnes Katmandu agras ierašanās vai vēlas aizbraukšanas gadījumā, kā arī tad, ja kāda iemesla dēļ agrāk atgriežamies no kalniem.
5. Pusdienas un vakariņas Katmandu un Poharā

6. Starptautiskais avioreiss.

 

Maršruta grupa
Augstkalnu Mustangas grupai būs viens vadītājs, vadītāja palīgs (viens asistējošais gids uz četriem pārgājiena dalībniekiem) un šerpu nesēji, kas pārvietos bagāžu (1 nesējs uz diviem dalībniekiem). Šāda veida sadalījums nodrošinās to, ka nejaušas saslimšanas gadījumā grupa spēs turpināt ceļu, sekojot plānam.

 

Maltītes
Augstkalnu Mustangas pārgājiena laikā būs iespēja nobaudīt tradicionālo nepāliešu virtuvi, kā arī dažādu tautību pavārmākslu, tostarp, starptautisko virtuvi (tibetiešu, kontinentālo, itāļu, indiešu u.c.). Būs pieejama pat karstā šokolāde, dažāda tipa maize, dzērieni un uzkodas. Brokastis nodrošinās tējas/viesu namiņš, kurā pavadīsiet nakti. Pusdienas tiks pasniegtas pārgājiena laikā, vakariņas un brokastis – naktsmītnes tējas namiņā. Sagaidīšanas, kā arī atvadu vakariņas un brokastis tiks nodrošinātas Katmandu.

 

Lūdzam ievērot :
Jūsu drošība, ceļojot kopā ar "Maģiskajiem Himalajiem" ir mūsu prioritāte. Atcerieties, ka jūsu vadītājam ir tiesības mainīt vai atcelt jebkuru maršruta daļu, ja tas šķiet nepieciešams drošības nolūkos. Mēs gādāsim, lai turētos pie iepriekš norādītā maršruta, taču, tā kā mūsu piedzīvojumā paredzēts ceļojums nomaļos kalnu reģionos, nevaram garantēt, ka no tā nenovirzīsimies. Laikapstākļi, grupas dalībnieku veselības problēmas, negaidītas dabas katastrofas u.tml. var radīt izmaiņas sākotnējā plānā. Vadītājs centīsies nodrošināt to, lai pārgājiens noritētu saskaņā ar plānu, taču lūdzam jūs pielāgoties, ja tas būs nepieciešams.

 

Dienas maršruts

DIENA 1: Ierašanās Katmandu, pilsētas apskate, gatavošanās ceļam (1300 m)

Kad būs nokārtotas robežšķērsošanas formalitātes (vīzas u.tml.), jūs saņemsiet savu bagāžu un meklēsiet "Maģisko Himalaju" pārstāvi, kurš sagaidīs jūs ar atbilstošu plakātiņu. Pēc piereģistrēšanās varēsiet vai nu atpūsties, vai pastaigāt pa pilsētu, apmeklēt mūsu biroja telpas – viss atkarīgs no jūsu interesēm un noguruma pakāpes. Vakarā mēs rīkosim Sagaidīšanas vakariņas izcilā, tradicionālā nepāliešu restorānā, kur varēsiet izbaudīt nepāliešu kultūras programmu, kā arī lielisku maltīti. Iekļautas: Vakariņas (V)

DIENA 2: KATMANDU PILSĒTAS APSKATE

Paliksim Katmandu un sagatavosim aprīkojumu, kā arī pārējās pārgājienam nepieciešamās lietas. Būs iespēja apmeklēt Swayambhunath templi, kas ir 2000 gadu sena stūpa, un no tās paugura vērojams elpu aizraujošs Katmandu pilsētas skats. Pēc pusdienām apmeklēsim Katmandu Durbar laukumu, Patan (Lalitpur), kas ir vecākā no trīs galvenajām Katmandu ielejas pilsētām un slavena ar tās budistu pieminekļiem un hindu tempļiem. Tur novērojami arī tradicionāli amatnieki, kuri piedāvā savus darbus, grebtus kokā, akmenī vai metālā. Nakšņošana Katmandu. (B)

DIENA 3: Katmandu – Pokhara (823 m): 6 stundu brauciens

Agri no rīta (ap septiņiem) tūristu autobusā dosimies uz Pokhara. Ceļā aplūkosim Nepālas laukus – zaļumus, upes, ciemus, fermas un skaistas kalnu ainavas. Pēcpusdienā sasniegsim Pokhara, kur vērojami burvīgi skati uz Dhaulagiri, Manaslu, Machhapuchhare, piecām Anapurnas virsotnēm u.c. Pokhara ir ezeru pilsēta. No neskaitāmajiem ezeriem apskatīsim skaistākos no vieglāk sasniedzamajiem. Fewa ezerā pēcpusdienā būs iespēja arī doties izbraucienā ar laivu. Pastaigāsimies, atpūtīsimies un pusdienosim pie mierpilnā Fewa ezera. Vakara stundās iespējams arī iepirkties. Nakšņosim Pokhara. (B)

DIENA 4: Lidojums uz Jomsom un pārgājiens uz Kagbeni (2858 m): 3 – 4 stundas

Pēc agrām brokastīm tiksim nogādāti lidostā, kur mūs gaidīs lidmašīna uz Jomsom – aptuveni 20 minūšu ilgs lidojums ar nepārspējamām ainavām uz virsotnēm, kas pārsniedz 8 tūkstošu metru augstumu – Anapurnu, Dhaulagiri. Jomsom ir Mustangas reģiona pārvaldes centrs. Tā ir paliela pilsēta un arī galvenais ciems Kalingandaki apkaimē, kas savieno gadsimtiem seno Transhimalaju Sāls ceļu ar Tibetu. Reģions aiz Jomsom pilsētas pēcpusdienās mēdz būt ārkārtīgi vējains. Turpināsim ceļu Kali Gandaki upes gultnē aptuveni trīs stundas un visbeidzot sasniegsim Ekley-bhatti ciematu. Pēc nelielas atpūtas viegla stundu ilga pastaiga mūs novedīs Kagbeni, kas atrodas divu upju krastos. Kagbeni ir interesanti, vēju appūsti ciemati, kas atrodas tieši uz sensenā Transhimalaju sāls tirdzniecības ceļa. Tieši Kagbeni viena no lielākajām pietekām, kas iztek no Muktinath – Kak Khola – sastopas ar Mustang Khola, un turpmāk upe tiek dēvēta par Kaligandaki. (B, P, V)

DIENA 5: Kagbeni – Chele (3050 m): 5 – 6 stundas

Mūsu ceļojums iesāksies ar šķērsošanas atļauju pārbaudes punktu un turpināsies augšup pa Kaligandaki upes krastu pret straumi. Pārgājiena laikā izbaudīsim gleznainas ainavas īpašā pieturvietā uz smilšainās un vējainās takas. Taka vīsies augšup un lejup pa pakalniem. Vispirms sasniegsim Tangbe ciematu, kura šaurās alejas vijas starp gluži baltiem namiņiem, apkārt plešas griķu, kviešu, miežu lauki un ābeļdārzi. No turienes mērosim ceļu līdz Chhusang. Šķērsojuši upi, virzīsimies uz milzīga, sarkana drupu ieža pusi, kas nokritis no augšējās klints, izveidojot tuneli, caur kuru plūst Kaligandaki upe. Virzīsimies uz mazākajām grēdām, līdz sasniegsim Chele ciematu. (B, P, V)

DIENA 6: Chele – Syanbochen (3475 m): 6 – 7 stundas

Turpinām iesākto pārgājienu, un taka mūs vedīs līdz Eklo Bhatti. Uzkāpsim Taklam La Pass (3624 m) cauri plato un šaurām pārejām, no kurām paveras skats uz Tilicho smaili, Yakawa Kang un Damodar Danda. Kāpsim lejup uz Samar ciematu. Sekosim takai, kas vijas virs ciemata uz kalnu grēdu, tad strauji krītas līdz pat strautam. Trīs stundu ilgs līdzīga tipa gājiens mūs aizvedīs līdz Syanbochen. Ceļā atpūtīsimies vēso strautu un paegļu pavēnī. Vietējie izmanto kaltētas kadiķu lapas vīrakam, lai piesauktu dievības un iegūtu labvēlību jebkāda veida uzsākamajiem darbiem. Ceļš mūs vedīs arī gar alu, kas zināma kā Ramchung ala – tur kopā meditēsim. (B, P, V)

DIENA 7: Syanbochen – Ghaymi (3520 m): 5 – 6 stundas

Pēc brokastīm virzīsimies augšup uz Yamda La (3850 m), ejot garām vairākiem tējas namiņiem, čorteniem un vietējiem ciematiņiem, kuru namiņi būvēti tipiskā tibetiešu stilā ar atvērtu verandu. Šķērsosim vairākas kalnu pārejas, iesim caur papeļu avēniju, un mums visapkārt pletīsies miežu lauki. Kāpiens augšup līdz Nyi pārejai (4010 m) aizņems nedaudz ilgāku laiku. Nogāze mūs vedīs uz naktsmītni Ghaymi, kas ir trešā lielākā pilsētiņa Lo reģionā. Ghayami aptver plaši lauki, no kuriem vairums ir neauglīgi. (B, P, V)

DIENA 8: Ghaymi – Charang (3500 m): 4 – 5 stundas

Pēc brokastīm maršrutu turpināsim ar jauku pastaigu. Šķērsojot Ghaymi Khola, taka pacelsies plato un vedīs gar ārkārtīgi garu Mani valni. Tas ir svētais akmeņu valnis, ko būvējuši budisma sekotāji. Valnim beidzoties, taka vērsīsies uz austrumiem esošo Charang ciemu, lauku, vītolu un mājiņu labirintu, ko atdala akmens mūri, Tsarang Chu kanjona virsotnē. Redzēsim arī milzīgu, baltu dzongu un sarkanu gompu, pirms ieradīsimies tējas namiņā, kur mūs gaidīs vakara naktsmītne. (B, P, V)

DIENA 9: Charang - Lo-Mangthang (3700 m): 5 - 6 stundas

Sajā dienā pārgājiena taka mūs vedīs uz Lo-Mangthang, no kuras paveras neaizmirstams skats uz Nilgiri, Tilicho, Anapurnu un Bhrikuti virsotnēm. Taka vispirms vīsies lejup uz Charang Chu kanjonu, tad strauji kāps pēc upes šķērsošanas. Tālāk taka lēzeni pacelsies līdz pat 3850 m augstajai, vējainajai Lo pārejai, no kurienes būs redzama Lo-Mangthang ieleja. Kāpjot lejup uz ieleju, pavērsies skats uz mūru ieskauto pilsētu un tās pakalniem uz Tibetas robežas. Nakšņosim viesnīcā. (B, P, V)

ObccQP8ro1E

DIENA 10: Lo-Mangthang izpēte

Šajā dienā izpētīsim apkaimi. Apmeklēsim Namgyal gompu un Tingkhar. Namgyal gompa, kas atrodas pakalna virsotnē, kalpo kā nozīmīgs vietējās sabiedrības klosteris, kā arī vietējās tiesas nams. Apmeklējuši Namgyal gompu, turpināsim ceļu uz Tingkhar, kas ir pēdējais būtiskais ciemats uz ziemeļrietumiem no Lo-Mangthang, pēc tam atgriezīsimies viesnīcā. Jums būs arī iespēja apmeklēt Augsto čampu Lakhang ("Dieva namu"), sarkano Thugchen gompu, Chyodi gompu un Ieejas zāli, kas ir šīs pilsētas galvenais tūristu piesaistes punkts. Vēl viens no šādiem saistošiem pieminekļiem ir četrstāvīgā radžas pils ēka un to aptverošās Himalaju ainavas. (B, P, V)

DIENA 11: Lo-Mangthang - Drakmar (3810 m): 6 - 7 stundas

Atgriežoties no Lo-Mangthang, izvēlēsimies citu maršrutu, nekā to, pa kuru ieradāmies. Ceļš mūs vedīs uz Drakmar caur Gyakar, kurā būtiskākais apskates objekts ir vairāk nekā 1200 gadu senā Ghar gompa, kurā sastopams guru Rinpoche. Gompa ir pazīstama ar tās klinšu gleznojumiem. Saskaņā ar leģendu, ikviens, kurš izsaka vēlēšanos Ghar gompā, var sagaidīt to piepildāmies. Izpētīsim vietējo apkaimi. Ļoti iespējams, ka pūtīs putekļains vējš, tādēļ ieteicams pastaigās doties rīta pusē. (B, P, V)

DIENA 12: Dhakmar - Ghiling (3806 m): 5 - 6 stundas

Šajā dienā centīsimies nonākt Ghiling kā mūsu nakts apmetnes punktā, un tas mums prasīs 5 - 6 stundas. Ieradušies un ieturējuši pusdienas, izbaudīsim dienu, izpētot apkaimi, taču pēcpusdienā gaidāms putekļus nesošs vējš, tāpēc pastaigām piemērotāks ir vakars. (B, P, V)

upper-mustang-trek

DIENA 13: Ghiling - Chhuksang (3050 m): 5 - 6 stundas

Atgriezīsimies Ghiling, lai tur ieturētu naktsmieru pēc aptuveni 5 stundu ilga pārgājiena. Ceļā vērosiet brīnišķīgus dabasskatus - Himalaju ainavas. Izbaudīsim pārgājienu un nakti pavadīsim tējas namiņā. (B, P, V)

DIENA 14: Chhuksang - Muktinath (2700 m): 6 - 7 stundas

Pēdējā pārgājiena diena būs visnotaļ gara. Iesāksim agrāk nekā ierasts un dosimies uz Kagbeni. Tur arī beigsies mūsu Mustangas takas, un mēs nonāksim uz parastā Anapurnas maršruta. Pēc pusdienām Kagbeni dosimies uz Jomsom, kur mūs gaidīs naktsmītne. Ja varēsiet tam veltīt vēl vienu dienu, mūsu gids var jūs aizvest arī uz Muktinath. (B, P, V)

DIENA 15: Muktinath - Jomsom (2713 m)

Šajā posmā sastapsim vairākus vietējos cilvēkus, kurus dēvē par mustangiem. Tie ir tirgoņi, kas svētceļniekiem pārdod visdažādākās rotaslietas. Viņu preču klāstā ir arī slavenie pārakmeņotie moluski, ko vietējie sauc Shaligram. Ceļā redzēsiet dažas senas alas un iespaidīgo Balto kalnu - Dhaulagiri. (B, P, V)

DIENA 16: Lidojums uz Pokhara

Pēc brokastīm piereģistrēsimies lidostā, lai lidotu atpakaļ uz Pokhara. Pusstundas lidojums vedīs pāri aizai starp diviem milzu kalniem - Anapurnu un Dhaulagiri. Ierodoties Pokhara, lidostas apkalpotājs mūs nogādās ezermalas viesnīcā. Atlikušo laiku varēsiet pavadīt, apskatot ezeru. Nakšņosim viesnīcā. (B)

DIENA 17: Pārbrauciens no Pokhara uz Katmandu

Pēc brokastīm dosimies savā 200 km pārbraucienā atpakaļ uz Katmandu. Ieteicams sēdēt autobusa kreisajā pusē, lai labāk izbaudītu garāmslīdošās ainavas. Ieradušies Katmandu, jūs tiksiet nogādāti viesnīcā. Tur jūs gaida apmaiņa ar epasta adresēm, lai nepazaudētu saikni ar saviem ceļabiedriem un sašķirotu fotogrāfijas. Vakaru varat pavadīt laiskojoties, veicot pēdējā mirkļa iepirkumus un ieturot kopīgu svētku maltīti ar "Maģisko Himalaju" pārgājienu apkalpes komandu. Nakšņosim Katmandu. (B, V)

DIENA 18: Katmandu

DIENA 19: Lidojums mājup, atvadīšanās no draugiem
Tā kā šodien jūsu ceļojums Nepālā noslēdzas, pienācis laiks atvadīties no kalniem! Ceram, ka jums no sirds paticis mūsu kopīgais piedzīvojums, un esam droši, ka atgriezīsieties, lai iepazītu vēl kādu citu Himalaju reģionu.
Mājupceļā jums būs pārpārēm laika ieplānot nākamo piedzīvojumu brīnišķīgajā zemē, ko sauc par Nepālu.

 

Veselības un pieredzes prasības

Augstkalnu Mustangas pārgājiens prasīs aptuveni 5 - 6 stundu ilgu gājienu vienā dienā. Jums derētu sākt gatavoties 2 - 3 mēnešus pirms ceļojuma, dienā noejot vai noskrienot aptuveni 12 km, tādēļ ka pārgājiens notiks lielā augstumā virs jūras līmeņa. Tāpat jums nepieciešama pozitīva attieksme un stipra apņemšanās. Iepriekšēja pārgājienu pieredze ir vēlama, taču nav obligāta, un šajā maršrutā netiek prasītas nekādas tehniskas iemaņas.

 

Tipiska pārgājiena diena...
Rītausmā šerpas klaudzinās pie mūsu durvīm un smaidot piedāvās mums tasi siltas tējas. Atsvaidzinājušies un izdzēruši tēju, pulcēsimies ēdamzālē, lai ieturētu kārtīgas brokastis, pirms došanās ceļā. Pēc aptuveni 2 – 3 stundu ilga pārgājiena apstāsimies, lai ieturētu pusdienas. Pēc maltītes turpināsim pārgājienu vēl kādas 2 – 3 stundas, līdz nonāksim galamērķī. Dienas gaitā bieži apstāsimies, lai atpūstos un izbaudītu kalnu ainavas. Varēsim fotografēt pēc sirds patikas, jo mūs aptvers kalnāju panorāmas, upes, lūgšanu karodziņi, tempļi, svētnīcas, akmens krāvumi un klosteri. Ja būs tāda vēlme, pastaigāsim pa ciematu un apkaimi. Tikuši savās istabiņās, varēsim palasīt vai patērzēt ar ceļabiedriem. Siltām vakariņām mājīgā ēdamzālē sekos īsa mūsu pārgājiena vadītāja uzruna par to, kas gaidāms nākamās dienas maršrutā. Pieteiksim savus brokastu pasūtījumus, tādējādi mūsu gids varēs visu sagatavot nākamās dienas rītam. Brīvo laiku iespējams pavadīt lasot, izbaudot kādu dzērienu vai spēlējot kārtis. Mūsu komandas dalībniekiem patīk mācīt dažādas nepāliešu kāršu spēles un apgūt jaunas rietumnieku spēles. Visbeidzot pienāks laiks īsti nopelnītam naktsmieram, lai varētu, kā nākas, uzsākt jauno dienu.

 

Ceļojuma apdrošināšana
Dalība pārgājienā paredz to, ka visiem klientiem jābūt apdrošinātiem pret jebkādiem iespējamiem izdevumiem, kas var rasties sakarā ar medicīniskas dabas jautājumiem vai nelaimes gadījumiem (to skaitā, gaisa ambulance, helikoptera glābšanas vienība un ārstēšanas izmaksas).

 

Aklimatizācija

Pārgājiens tiek plānots, lieliski apzinoties akūtas kalnu slimības iespējamību. Pārāk strauja pacelšanās lielos augstumos var radīt pietiekami nopietnus medicīniskus blakusefektus, kuru rezultātā var iestāties pat nāve. Jo augstāk paceļamies, jo mazāk skābekļa gaisā. Piemēram, virs 5000 m jau ir par 50% mazāk skābekļa nekā jūras līmenī. Tādēļ mūsu ķermenim nepieciešamas daudzas dienas, lai adaptētos vidē, kurā tam ir skābekļa trūkums. Mūsu maršruts veidots tā, lai pietiekami daudz laika tiktu veltīts aklimatizācijai. Tādēļ nepieciešama saprātīga plānošana, lai mazinātu akūtas kalnu slimības risku. Mēs mudinām klientus ar viņiem zināmām sirds, plaušu vai asinsvadu kaitēm vērsties pie ārsta, lai apspriestu viņu gatavību šādam ceļojumam. Vieglas galvassāpes, drudzis, apetītes zudums un vēdera darbības traucējumi ir akūtās kalnu slimības simptomi. Šeit varat ar tiem iepazīties sīkāk: Check out "Altitude illness" by Dr Jim Duff. Mūsu maršruts veidots tā, lai maksimāli izvairītos no akūtās kalnu slimības. Taču jāatceras, ka daži pārgājiena dalībnieki var būt jūtīgāki nekā pārējie.