РУССКИЙ / LATVIEŠU

Skats uz Everestu - Luksusa klases pārgājiens Himalajos

site evr11.03-27.03.2015

 

Sasniedziet ceļamērķi, lai ieraudzītu pasaulē augstāko kalnu virsotni, izbaudot luksuss klases viesu namiņus Khumbu reģionā. Šī pārgājiena laikā mēs ikvienam, kurš vēlas paviesoties pasaulē augstākā kalna apgabalā, piedāvājam iespēju apmesties smalkākajos no vietējiem viesu namiņiem iespaidīgā Everesta kalna pašā pakājē, kur varēsiet priecāties par brīnišķīgo Himalaju kalnu grēdas skatu Khumbu apkaimē. No tās saskatāmas Everesta, Lodze un Nuptse četras no pasaules sešām augstākajām virsotnēm paceļamies pāri visam, kas atrodas to pavēnī.

 

Mūsu luksusa klases viesnīcu un viesu namiņu maršruts “Skats uz Everestu” iesākas ar pastaigu Katmandu, kur aplūkosim vēsturiskos un kultūras pieminekļus – tempļus, svētnīcas, gompas, stupas, tirdziņus, ielas un statujas. Nākamajā dienā dosimies aizraujošā kalnu lidojumā uz Hilarija lidostu Luklā, kas minēta arī “National Geographic”. Maršruts turpināsies Sagarmatha Nacionālajā parkā, kur mums būs iespēja apbrīnot tā piesātināto floru – priežu mežus, rododendru ziedus un dzīvās dabas daudzveidību. Pēc tam mūs gaidīs Namche tirgus (3440 m). Veltīsim dienu atpūtai, lai pierastu pie augstieņu gaisa pārmaiņām. Turpmākajās dienās nonāksim Tengboche ciemā (3930 m), kur atrodas pasaulē augstākais budistu klosteris (4100 m). Fotogrāfi to uzskata par vienu no piemērotākajām vietām, kur tvert Everesta virsotnes (8848 m) un līdzās esošo smaiļu skaistumu.

 

Šī piedzīvojuma noslēgumu pieredzēsim burvīgajos un gleznainajos Khunde (3500 m) un Khumjung ciematiņos, kur varēsim iepazīt leģendāros šerpas, kā arī piedalīties viņu pārsteidzošajā dzīvesveidā. Atgriezīsimies Luklā, no kurienes veiksim īsu pārlidojumu uz Katmandu, pēdējoreiz uzmetot skatu elpu aizraujošajai Himalaju grēdai un tās ļaudīm.

site evr1 

Mūs ceļā pavadīs nepārspējami gidi (no kuriem visi runā angļu valodā), būs pieejams tulkojums krievu, lietuviešu un latviešu valodās. Mūsu bagāžu nesīs spēcīgi nepāliešu pavadoņi, šerpas (1 nesējs uz 2 ceļotājiem). Paši varēsim pilnībā izbaudīt dabas skaistumu un uzplaukumu, ko šis skaistums atraisīs mūsos pašos! Pēc vēlēšanās būs pieejamas arī ikdienas meditācijas nodarbības.

 

Divpadsmitdienu maršruts radīts īpaši iesācējiem, kuri ir pie labas veselības un normālā fiziskā stāvoklī.

 

Maksa: Eur 3850.- Cenā iekļauti starptautiskie lidojumi un vietējie reisi Nepālas ietvaros, vīzas un atļaujas, pārceļojumi un viesnīcas – pieczvaigžņu viesnīca Katmandu ar brokastīm un Luksusa klases viesu namiņi, kur vien maršruta ietvaros  tas būs iespējams, kā arī ēdiens pārgājiena laikā.

  

Pirmā iemaksa: 50% līdz 1. decembrim, pārējais līdz 15. februārim.

 

Cenā nav iekļauts:

 

  • Samaksa par papildus bagāžu;
  • Pusdienas un vakariņas Katmandu (kā arī gadījumā, ja no kalniem atgriezīsimies agrāk, nekā ieplānots mūsu maršrutā);
  • Papildus naktsmītne Katmandu pāragras ierašanās gadījumā, aizkavējoties lidojumam vai arī ātrāk atgriežoties no kalniem, nekā ieplānots maršrutā;
  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Personīgas dabas izdevumi (tālruņa zvani, veļas mazgāšana, rēķini bāros, bateriju uzlādēšana, papildus nesēji, ūdens pudelēs, siltais ūdens, u.c.);
  • Dzeramnauda gidiem un pavadoņiem.

 

Naktsmītnes

 

Luksusa klases viesu namiņu pārgājienā “Skats uz Everestu” piedāvājam trīs naktsmītņu veidus. Četras naktis pavadīsim pieczvaigžņu viesnīcā Katmandu. Pārgājiena laikā visas naktis atpūtīsimies luksusa klases viesu namiņos, bet dažas naktis pēc Namche tirgus paliksim labākajos pieejamajos viesu namiņos. Vietējos namiņos labierīcības un mazgāšanās būs koplietojamās telpās. Naktsmītnes pārgājiena laikā paredzēts dalīt pāros. Ja ceļojat viens, jums būs jādalās ar kādu citu tā paša dzimuma pārstāvi no mūsu grupas. Ja nav istabiņas biedra un dodat priekšroku istabiņā palikt vienatnē, jāmaksā papildmaksa 950 EUR apmērā. Tādā gadījumā jums būs nodrošināta istabiņa vienam Katmandu un augstākās klases namiņos, taču tāda var nebūt pieejama vietējos namiņos.

 

DIENA 1: Ierašanās Katmandu (1350 m)

Tribhuvan Starptautiskajā lidostā Katmandu mūs sirsnīgi sagaidīs vietējā sadarbības partnerorganizācija. Tad tiksim pavadīti uz viesnīcu. Vakarā tiks rīkotas uzņemšanas vakariņas lieliskā, tradicionālā nepāliešu restorānā, kur baudīsim nepāliešu kultūras programmu, kā arī smalku maltīti.

Maltītē iekļautas: Vakariņas (V)

Piezīme: B nozīmē brokastis; P nozīmē pusdienas; V nozīmē vakariņas.

ktm suvenir 

DIENA 2: Katmandu pilsētas apskate – sagatavošanās ceļam

Šajā dienā pēc brokastīm dosimies gida pārraudzītā pilsētas apskatē, kurā būs iekļauti nozīmīgākie vēsturiskie un garīgie pieminekļi. Daži no tiem iekļauti Pasaules mantojuma sarakstā, tostarp, Durbar laukums, Pashupati Nath svētais hindu templis, slavenais “Pērtiķu templis” (Swayambhunath) un budistu svētnīca (BouddhaNath), kas ir viena no lielākajām stūpām pasaulē. Ap pusdienas laiku paredzētas nelielas pirmspārgājiena pārrunas – iepazīsimies ar savu pārgājiena vadītāju un pārējiem komandas biedriem. Gidi mums sniegs īsu maršruta informāciju, un jums būs iespēja uzdot jebkādus jautājumus, kas radušies saistībā ar mūsu piedzīvojumu. Nakšņosim Katmandu. Iekļautā maltīte: B.

 

DIENA 3: Katmandu – Lukla – Phakding (2652 m): 3 – 4 stundu pārgājiens (laiks, kas pavadīts kustībā)

Pēc brokastīm tiksim pavadīti uz Katmandu lidostas vietējo reisu terminālu, lai jau agrā rīta gaismiņā izlidotu uz Luklu (2800 m), kur iesāksies mūsu pārgājiena maršruts. Pēc 40 minūšu piedzīvojumiem bagāta lidojuma, kura laikā varēsim vērot neaizmirstami skaistos zaļi baltos kalnājus, sasniegsim Tenzinga-Hilarija lidostu Luklā. Šis ir viens skaistākajiem gaisa maršrutiem pasaulē, kura kulminācija paredz dramatisku nosēšanos uz augstieņu ieskautas kalnu grēdas. Ieradušies Luklā, iepazīsimies ar pārējiem komandas locekļiem, un pēc nelielas pārkravāšanās uzsāksim pārgājienu plaukstošajā Luklas ciemā, līdz sasniegsim Phakding ciematu. Lai spētu aklimatizēties, šīs dienas pārgājiens nebūs pārlieku garš. Tomēr, ja radīsies interese iesaistīties papildus aktivitātēs, būs iespējams iegriezties vietējā klosterī.

Nakšņosim Phkading ciemā. (B, P, V)

 lukla airport

DIENA 4: Phakding – Namche tirgus (3440 m): 5 – 6 stundu pārgājiens

Vijoties cauri skaistajiem priežu mežiem, taka mūs vedīs gar Dudh Koshi upi un pāri vairākiem piekartiltiem. Viens no tiem būs slavenais Hilarija piekartilts. Vispirmām kārtām mēs varēsim aplūkot brīnišķīgi zaigojošo Thamserku virsotni (6618 m). Šķērsojuši Benkar, Chumoa, Monjo ciemus, sasniegsim vienu no atskaites punktiem – ieeju Sagarmatha Nacionālajā parkā. Pirms nonākšanas Namche tirgū, iziesim caur pēdējo – Jorsale – ciematu. Taka vedīs augšup caur mežiem un pāri tiltiem, līdz sasniegsim Dudh Koshi un Bhote Koshi upju sateku. Pēc pēdējā stāvā kāpiena, ko pievārēsim aptuveni 2 stundās, pirmoreiz ieraudzīsim Everesta smaili veramies pāri Lhotse-Nuptse kalnu grēdai. Šajā satekas punktā apstāsimies Chautara, lai izbaudītu ainavu. Līdz Namche tirgum mūs vēl  gaidīs pusotras stundas pārgājiens. Šis tirgus ir vārti uz Everesta smaili un galvenais reģiona tirdzniecības centrs.

Nakšņosim Namche tirgū. (B, P, V)

 

DIENA 5: Namche tirgus: Aklimatizācijas diena

Šī būs pirmā no divām dienām, kas mūsu maršrutā atvēlēta “aklimatizācijai”. Veselības eksperti mudina mūs būt aktīviem un daudz kustēties arī šajā atpūtas dienā, nevis nodoties laiskumam. Tā nu mēs šo dienu pavadīsim vai nu pārgājienā uz Thame, apciemosim Khunde vai arī izpētīsim pašu Namche tirgu. Namche tirgus ir būtiskākais Everesta (Khumbu) reģiona centrs, un tajā pieejamas valdības iestādes, bankomāti, interneta kafejnīcas, veikaliņi, restorāni, maiznīca un krāsains tirdziņš, kas atvērts katru piektdienas vakaru, kā arī sestdienās. Ja dienā mērosim dažus simtus pēdu augšup, spēsim pienācīgi aklimatizēties. Gidi mūs aizvedīs uz tūrisma un informācijas centru netālu no Sagarmatha Nacionālā parka vadības ēkām, kur varēsim iepazīties ar ekspozīciju, veltītu pirmajiem Everestā kāpējiem un šerpu kultūrai, kā arī uzzināt vairāk par daudzveidīgo Everesta reģiona floru un faunu. (B, P, V)

 

DIENA 6: Namche tirgus – Viesnīca “Skats uz Everestu” (3880 m): 6 stundu pārgājiens

Šīs dienas ceļojums iesāksies ar kāpienu augšup uz slaveno Syanboche lidlauku. Virs lidlauka atrodas viesnīca “Skats uz Everestu”, japāņu projekts – augstākās klases viesnīca ar elpu aizraujošiem skatiem uz zemeslodes augstākajiem kalniem. Divu stundu gājiena attālumā atrodas Khunde Hilarija slimnīca. No tās divu, trīs stundu laikā sasniegsim viesnīcu, kur mūs gaidīs kārtīga atpūta! Ceļā redzēsim tādus kalnus kā Ama Dablan, Thamserku, Kantega, Tabuche un Everests. Viesnīca “Skats uz Everestu” atrodas 3880 m augstumā Sagarmatha Nacionālajā parkā, un tā ir visaugstāk uzbūvētā viesnīca pasaulē! No ikvienas istabas paveras panorāmisks skats uz Everestu un citām burvīgām virsotnēm, tostarp, Ama Dablan (6856 m). (B, P, V)

everest view hotel 

DIENA 7: Viesnīca “Skats uz Everestu” - Khumjung – Tengboche (3870 m): 6 stundu pārgājiens

Khumjung ieleju ieskauj sniegotās Kondge un Thamserku virsotnes, kā arī svētā Khumbila virsotne, kurā atrodas labi zināmais klosteris, kas glabā jetija skalpu. Tāpat apmeklēsim turpat esošo Hilarija skolu. Vēl citi kņadas un krāsu pilni klosteri, ko iezīmē lūgšanu karodziņi un ratiņi, būs saskatāmi kalnu grēdās virs šī tradicionālā ciemata. Dosimies lejup uz Dudh Koshi upi, ceļā šķērsodami vairākus mazus ciematiņus. Maršruts paredz kāpienu cauri mežiem un pāri upei, līdz nonāksim pusdienošanai paredzētajā vietā. Pēc tam divas stundas kāpsim augšup cauri priežu un egļu mežam, lai nonāktu mazajā Tyangboche pakalnā. Tur atlikušo dienas daļu pavadīsim, izpētot slaveno Tengboche Gumba. Šeit sastopami pasaulē iespaidīgākie fotogrāfijās iemūžinātie skati. Everests, Nuptse, Lhotse (8501 m), Kwangde (6187 m), Tawachee (6542 m), Ama Dablan, Kantega un Thamseru piedāvā iedvesmojošas Himalaju milžu ainavas. Tengboche arīdzan var lepoties ar savu izslavēto klosteri. Nakti pavadīsim vienkāršos, taču tīros un ērtos apstākļos. (B, P, V)

 

DIENA 8: no Tengboche līdz Kyangjuma (3570 m): 4 – 5 stundas

Rītausmā vēl nedaudz pakavēsimies Tengboche, pavērosim tās daudzskaitlīgos lūgšanu ratiņus. Lūgšanu altārus klosterī neapskatīsim, jo tie diemžēl publikai atvērti tikai no trijiem pēcpusdienā. No Tengboche stāvs kāpiens lejup (aptuveni 500 m) mūs vedīs cauri rododendru audzēm un eglājiem, līdz sasniegsim Dudh Koshi upi. Pirmo tiltu pār Dudh Koshi upi šķērsosim atpakaļceļā Phunki Tenga. Tālāk mūs gaidīs Tashinga un Sansa ciemati, līdz beidzot nonāksim skaistajā Kyangjuma ciemā. No šejienes pavērsies jaunas ainavas uz Ama-Dablam, Thamserku, Nuptse, Lhotse un Everestu! Nakšņosim Kyangjuma. (B, P, V)

tangboch 

DIENA 9: no Kyangjuma līdz Monjo (2840 m): 4 – 5 stundas

Aiz Kyangjuma taka uz Namche tirgu stiepjas cauri stāvai, mežu klātai nogāzei, izvijoties vairākos līkumos. Varēsim novērot kalnu kazas, sniega leopardus, krāsainus pāvus u.tml. Namche mums būs gana daudz laika, lai iepirktos un atpūstos maiznīcā, kurā pasniedz kafiju un kūkas, kā arī iespējams izmantot internetu. Stāvs kāpiens lejup no Namche pakalna mūs aizvedīs pie piekartilta, kas šķērso Dudh Koshi upi netālu no tās sateces ar Bhote Koshi upi. Pirms Monjo sasniegšanas Dudh Koshi upi šķērsosim divreiz dažādos punktos. Būsim izgājuši ārpus Sagarmatha Nacionālā parka robežām un sasnieguši Monjo ciematu. Monjo ir salīdzinoši klusāka apmešanās vieta nekā Namche, turklāt arī mūsu pavadoņiem nākamās dienas pārgājiens atpakaļ uz Lukla būs mazāk nogurdinošs. Nakšņosim Monjo (B, P, V)

 

DIENA 10: Pārgājiens uz Lukla: 4 – 5 stundu gājiens

Šajā dienā mums sejā pūtīs viegls, sildošs vējiņš. Lai arī lejup sekosim tai pašai takai, skati, kas mums pavērsies, būs gluži citādi. Mūs ietvers plaši līdzenumi, rododendru audzes un priežu meži, kā arī sniegu klātās virsotnes tālumā. Mums nebūs jāsteidzas, tāpēc mūsu solis būs lēnāks nekā citas dienas, jo šī ir mūsu pārgājiena pēdējā diena.  Šķērsojot ciemus, vēlreiz piedzīvosim šerpu ciematu iedvesmojošo ticību budismai un lūgšanu kultūru karodziņu un akmentiņu veidolā. Ierodoties Luklā, mums būs gana laika, lai atpūstos, izstaipītu nogurušās kājas un atsauktu atmiņā pēdējo pāris dienu vienreizējo pieredzi. Mūsu brīnišķīgais pārgājiens būs veiksmīgi noslēdzies, visiem atgriežoties sveikiem un veseliem, smaidiem rotājoties mūsu sejās! Ieradušies Luklā, pastaigāsimies pa pilsētu, kamēr mūsu vadītājs apstiprinās lidojuma biļetes. Vakarā izbaudīsim pēdējo maltīti kopā ar pārgājiena apkalpi. Nakšņosim viesu namiņos. (B, P, V)

yetimountain lukla 

DIENA 11: Lukla - Katmandu

Šajā dienā lidosim atpakaļ uz Katmandu pēc sava garā kalnu ceļojuma. Agrais reiss mūs nogādās Katmandu. Dienu pavadīsim viesnīcā, veltot to atpūtai. Ja radīsies vēlēšanās aizvest saviem draugiem un radiniekiem kādas dāvaniņas no Nepālas, varēsim apmeklēt vietējos veikaliņus vai doties uz Thamel, kur atrodamas tradicionālas nepāliešu preces. Šajā īsajā ekskursijā mūs var pavadīt “Himalaju ledāju” gidi vai arī varam iet paši uz savu roku. Ja vēlēsimies izpētīt citus Katmandu reģionus, arī tam iespējams izbrīvēt laiku šajā dienā! Vakarā mūs gaida fantastiska svētku maltīte, lai nosvinētu mūsu veiksmīgo pārgājiena noslēgumu, ko mums uzsauc “Himalaju ledāju” uzņēmums!

Nakšņosim Katmandu. (B, V)

 

DIENA 12: Katmandu – Nagarkota (Himalaju klubs)

Nagarkota vilina apmeklētājus ar savu neierobežoto kalnu grēdu ainavu, kas stiepjas no Anapurnas rietumos līdz pat varenajam Everestam austrumos. Vēsturiski Nagarkota bija Nepālas karaļu mītne, kurā viņi meklēja patvērumu no vasaras dzelošās svelmes un nemierīgās pilsētas burzmas. Sešdesmitajos gados pētnieki cīnījās ar drebinošajiem vējiem un bezmiega naktīm, lai novērotu šeit sastopamos neatkārtojamos saullēktus un saulrietus. Vēl šodien ļaudis no visas pasaules, visdažādākā gadagājuma cilvēki ceļo uz Nagarkotu, lai izbaudītu gleznaino lauku ainavu, kas paveras pāri rīsu lauku terasēm, zaļajām ganībām un piedāvā burvīgos saullēktus un saulrietus. Un to visu piedāvā pasaulē atzītā “Himalaju kluba” viesnīca.

 

DIENA 13: Katmandu

Šodien noslēdzas mūsu ceļojums Nepālas kalnos! Vairs atlicis tikai apmainīties e-pasta adresēm ar saviem ceļabiedriem un sašķirot fotogrāfijas. Ja atliks laika, varēsim iepirkties vai pastaigāties pa apkaimi.

 

DIENA 14: Lidojums mājup

Ceļā mājup mums būs gana daudz laika, lai izplānotu savu nākamo piedzīvojumu ceļojumu brīnišķīgajā Nepālā. (B)

 

Maršruts izstrādāts, paredzot divas papilddienas, ja mūs aizkavēs lidojumam nelabvēlīgi laikapstākļi. Atcerieties, ka nereti Katmandu-Lukla-Katmandu reiss kavējas pāris stundas, to pat var atcelt uz vienu vai vairākām dienām laikapstākļu dēļ. Šādi laikapstākļi var rasties pat ceļošanai piemērotākajās sezonās. Mēs darīsim labāko, uz ko būsim spējīgi, lai izvairītos no šādas kavēšanās, un iespējami ātri nodrošināsim nākamo lidojumu.


 

Maltītes

Augstākās klases viesu namiņu pārgājiena “Skats uz Everestu” laikā mēs varēsim izbaudīt vietējo nepāliešu ēdienu, dažādu tautību virtuves receptes, kā arī starptautiski zināmas maltītes (tibetiešu, kontinentālā, itāļu un indiešu virtuve), sākot ar picām un frī kartupeļiem, līdz pat ābolkūkai. Varēsim malkot karstu šokolādi, nogaršot visdažādākā tipa maizi, dzērienus un uzkodas. Brokastis tiks pasniegtas tējas namiņā vai arī viesu namā, kur tobrīd nakšņosim. Pusdienas ēdīsim ceļā uz vakara galamērķi, vakariņas un brokastis pasniegs naktsmītnes tējas namiņā. Sagaidīšanas pusdienas un atvadu vakariņas un brokastis tiks pasniegtas Katmandu.

 

Veselības un pieredzes prasības

 

Pārgājiens “Skats uz Everestu” 12 dienu garumā ir viegls pārgājiens, kas piemērots aizrautīgiem staigātājiem, kuri dienā spēj mērot 4 – 5 stundas ceļa ar samērā vieglu nešļavu. Pārgājiens augstienēs prasa lielāku fizisku izturību, taču, ja mums ir lieliska veselība un vidēja fiziskā izturība, kā arī pozitīva attieksme, pašpārliecība un apņēmība, pārgājiens mums noritēs veiksmīgi. Ir laba doma dažas nedēļas pirms ceļojuma regulāri pavingrot un nodarboties ar skriešanu. Vēlama arī iepriekšēja pārgājienu pieredze, taču šis ceļojums neprasa nekādas tehniskas iemaņas. Dalībniekiem ar iepriekšējām medicīniskām saslimšanām, piemēram, sirds, plaušu vai asinsrites slimībām, mūs jāinformē pirms pieteikšanās pārgājienam.

 

Tipiska pārgājiena diena

 

Rītausmā šerpas mūs modinās un smaidot piedāvās mums tasi siltas tējas. Atsvaidzinājušies un izdzēruši tēju, ieturēsim kārtīgas brokastis, pirms dosimies ceļā. Sakārtosim ceļasomas un ēdamzāli, lai dotos dienā paredzētajā pārgājienā. Pēc aptuveni 2 – 3 stundu ilga pārgājiena apstāsimies, lai ieturētu pusdienas. Pēc maltītes turpināsim pārgājienu vēl kādas 2 – 3 stundas, līdz nonāksim galamērķī.

Dienas gaitā bieži apstāsimies, lai atpūstos un izbaudītu kalnu ainavas. Varēsim fotografēt pēc sirds patikas, jo mūs aptvers kalnāju panorāmas, upes, lūgšanu karodziņi, tempļi, svētnīcas, akmens krāvumi un klosteri. Ieradušies tējas namiņā, nedaudz atvilksim elpu, nomazgāsimies un uzkodīsim, malkojot tēju vai kafiju. Ja būs tāda vēlme, pastaigāsim pa ciematu un apkaimi. Tikuši savās istabiņās, varēsim palasīt vai patērzēt ar ceļabiedriem vai gidiem. Siltām vakariņām mājīgā ēdamzālē sekos īsa mūsu pārgājiena vadītāja uzruna par to, kas gaidāms nākamās dienas maršrutā. Pieteiksim savus brokastu pasūtījumus, tādējādi mūsu gids varēs visu sagatavot nākamās dienas rītam. Brīvo laiku iespējams pavadīt lasot, izbaudot kādu dzērienu vai spēlējot kārtis. Mūsu komandas dalībniekiem patīk mācīt dažādas nepāliešu kāršu spēles un apgūt jaunas rietumnieku spēles. Visbeidzot pienāks laiks īsti nopelnītam naktsmieram, lai varētu, kā nākas, uzsākt jauno dienu.

 

Ceļojuma apdrošināšana

 

Dalība pārgājienā paredz to, ka visiem klientiem jābūt apdrošinātiem pret jebkādiem iespējamiem izdevumiem, kas var rasties sakarā ar medicīniskas dabas jautājumiem vai nelaimes gadījumiem (to skaitā, gaisa ambulance, helikoptera glābšanas vienība un ārstēšanas izmaksas).

 

Aklimatizācija

 

Pārgājiens “Skats uz Everestu” tiek plānots, lieliski apzinoties akūtas kalnu slimības iespējamību. Pārāk strauja pacelšanās lielos augstumos var radīt pietiekami nopietnus medicīniskus blakusefektus, kuru rezultātā var iestāties pat nāve. Jo augstāk paceļamies, jo mazāk skābekļa gaisā. Piemēram, virs 5000 m jau ir par 50% mazāk skābekļa nekā jūras līmenī. Tādēļ mūsu ķermenim nepieciešamas daudzas dienas, lai adaptētos vidē, kurā tam ir skābekļa trūkums. Mūsu maršruts veidots tā, lai pietiekami daudz laika tiktu veltīts aklimatizācijai. Tādēļ nepieciešama saprātīga plānošana, lai mazinātu akūtas kalnu slimības risku. Mēs mudinām klientus ar viņiem zināmām sirds, plaušu vai asinsvadu kaitēm vērsties pie ārsta, lai apspriestu viņu gatavību šādam ceļojumam. Vieglas galvassāpes, drudzis, apetītes zudums un vēdera darbības traucējumi ir akūtās kalnu slimības simptomi. Šeit varat ar tiem iepazīties sīkāk: Check out "Altitude illness" by Dr Jim Duff. Mūsu maršruts veidots tā, lai maksimāli izvairītos no akūtās kalnu slimības. Taču jāatceras, ka daži pārgājiena dalībnieki var būt jūtīgāki nekā pārējie.